aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

lubawka ratusz

W najbliższy czwartek (21 stycznia) radni Lubawki po raz kolejny będą zastanawiać się nad wprowadzeniem podwyżki opłaty za odbiór odpadów.

fot. policja Kamienna Góra

W dn. 15 stycznia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Miejskiej w Legnicy, w wyniku intensywnej pracy operacyjnej, zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie Legnicy 26 – letniego mężczyznę, podejrzanego o dokonanie w dniu 11 stycznia br. w Kamiennej Górze oszustwa metodą „na policjanta” na szkodę 55-letniej mieszkanki Kamiennej Góry, która w wyniku tego przestępstwa utraciła ponad 30 tys. zł.

18 poies policja

W nocy z 15 na 16 stycznia w komisariacie policji w Ścinawie oraz w zaparkowanych przed budynkiem radiowozach wybite zostały szyby. Po kilku godzinach od zdarzenia na miejsce trafił Jukon, pies służbowy z kamiennogórskiej komendy wraz z przewodnikiem mł.asp. Marcinem Nieciem.

18 sople z

Mieszkańcy Kamiennej Góry informują o kolejnym zimowym zagrożenia na ulicach miasta.

18 powietrze z

Spadek temperatury bardzo szybko odbił się na stanie powietrza w Kamiennej Górze. Od jednego z użytkowników otrzymaliśmy zdjęcia dokumentujące pomiary dokonane wczoraj i dzisiaj. Podobne dane prezentowane są na miejskiej stronie.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 19:00 17 stycznia do 9:00 18 stycznia.

S3 - fot. strona projektu

Wykonawca drogi ekspresowej S3 między Kamienną Góra a granicą państwa poinformował o zakresie prac wykonanych w pierwszym tygodniu 2021 roku.

fot. GDDKiA/Magda Szumiata

W 2021 roku będziemy kontynuowali realizację prac na trzech odcinkach drogi ekspresowej S3. Roboty postępują pomimo okresu zimowego. Na północ od autostrady A4 trwa budowa ponad 14-kilometrowego odcinka S3 od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ. Na południe od A4 trwają roboty na ponad 31-kilomterowym odcinku S3, który jest podzielony na dwa mniejsze odcinki realizacyjne, zadanie III od węzła Bolków do węzła Kamienna Góra oraz zadanie IV od węzła Kamienna Góra do Lubawki (granica państwa).

lubawka

Wczoraj (piątek, 15 stycznia) otwarte zostały oferty w przetargu na rozbudowę remizy OSP w Chełmsku Śląskim.

fot. policja Kamienna Góra

W nocy z 14/15 stycznia br. policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce, tuż po północy, zauważyli na terenie Lubawki pojazd marki Ford Focus, którym poruszał się znany im mieszkaniec gminy Kamienna Góra, co do którego funkcjonariusze mieli podejrzenie, że posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

REKLAMA