aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra

Za tydzień, w środę 28 października, odbędzie się sesja rady miasta Kamienna Góra. Jednym z punktów porządku obrad jest podwyżka opłat ponoszonych przez mieszkańców miasta za wywóz odpadów. Nowa, znacznie wyższa stawka, miałaby obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku.

zusMożna już rezerwować wizytę online w ZUS – wystarczy mieć komputer z kamerą i mikrofonem lub smartfon. E-wizyta, czyli wideorozmowa z ekspertem z ZUS to nowa e-usługa, dzięki której można załatwić sprawę z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, bez wychodzenia z domu, co dzisiaj w czasie ograniczeń związanych z epidemią jest szczególnie ważne zarówno dla pracowników jak i klientów ZUS.

Foto. Jarosław Tułaczyk

30 października o godz. 18:00 zapraszamy do WOK na terenie Starej Kopalni na koncert „Tribute to Zbigniew Wodecki” poświęcony pamięci tego wyjątkowego artysty.
Usłyszycie największe przeboje z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu finalistów konkursu Wałbrzych Ma Talent. 

fot. facebook / Uran Okrzeszyn

Piłkarze Uranu Okrzeszyn poszukują sprawcy lub sprawców zniszczenie klubowego boiska Okrzeszynie.

WOŚP

Dziesiątego stycznia 2021r. po raz 29. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem zbiórki publicznej w dniu Finału jest zebranie środków pieniężnych wspomagających laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy.

zus Jeśli masz pytania związanie Tarczą 5.0 lub ze świadczeniami dla działaczy opozycji antykomunistycznej - odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytania możesz uzyskać od naszych ekspertek.

arimrOd 19 października w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać wnioski o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” - informuje Prezes ARiMR Tomasz Nowakowski.

fot. policja

Dzisiaj policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce ustalili i zatrzymali trzech młodych mieszkańców gminy Lubawka. Zatrzymani mają od 26 do 35 lat.

fot. policja

W środę (14 października) kamiennogórscy policjanci ustalili, iż w jednym z mieszkań na terenie Kamiennej Góry przebywa 39 – letni mieszkaniec gminy, który miał złamać sądowy zakaz zbliżania do swojej siostry oraz znajdując się pod wpływem alkoholu oraz narkotyków, miał pobić ją i swojego ojca. Mężczyzna został zatrzymany. Sąd postanowił w jego przypadku zastosować środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

policja

W ubiegłym tygodniu kamiennogórscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy, który od początku roku miał wielokrotnie znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoją mamą i siostrą, z którymi wspólnie zamieszkiwał.

zus Działacze opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowane z powodów politycznych mogą wnioskować o świadczenie wyrównawcze - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

fot. umwd

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (tzw. ZIT) to forma współpracy samorządów, współfinansowana ze środków Funduszy Europejskich. Dzięki niej samorządy mogą skuteczniej i efektywniej realizować swoje przedsięwzięcia. Dzięki dialogowi z samorządem województwa w ostatnich miesiącach gminy wypracowały nowe formy współpracy.

Kolejka 11 - 17-18 października

Kolejka 13 - 17-18 października

Kolejka 9 - 17-18 października

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA